Відкриття кафедри щастя в Університеті культури

В Університеті культури на факультеті журналістики і міжнародних відносин відбулось урочисте відкриття КАФЕДРИ ЩАСТЯ.

Під гучні оплески Михайло Поплавський перерізав червону стрічку та виголосив святкову промову.

«Дорогі друзі, сьогодні історична епохальна подія в Університеті культури. Ми відкриваємо кафедру щастя!

Що таке щастя? Щастя – це свято. А свято – це радість душі. А коли немає свята, ми повинні його обов’язково організувати самі. Щастя, коли ти робиш щасливими інших людей. І я із задоволенням сьогодні хочу відкрити цей прекрасний острівець щастя в Університеті культури».

Координаторка соціально-психологічного центру Університету культури, доцент кафедри зв’язків з громадськістю і журналістики, член Асоціації політичних психологів України (АППУ), засновниця і генеральний директор Міжнародного бренд-консалтингового агентства повного циклу «BRANDING&CONSULTING VVV» Вілена Воронова зазначила: «Відкриття кафедри щастя в Київському університеті культури – це підтримка власного стратегічного концепту «Університет культури − Місце Щасливих Людей».

Сьогодні – це яскравий доказ того, що цей ВНЗ перманентно інкорпорує в освітній мейнстрім не тільки потужний кадровий ресурс, а і впроваджує інноваційні технології, нові проєкти, і в такий спосіб підтримує світові тренди.

Щастя підкорюється розумним, пам’ятайте, що ви HOMO SAPIENS. Щастя підкорюється тим, хто критично мислить. Пам’ятайте, що ви HOMO COGITUS. Щастя знаходять ті, хто шукає, пам’ятайте, що ви HOMO VIATOR, навіть, якщо ви ще не прочитали Габріеля Марселя або не є апологетом його творчості. Будьте, будь ласка, щасливі! Зробіть свій еволюційний вибір. Усіх вас принагідно вітаю зі святом – МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ ЩАСТЯ!».

Михайло Поплавський підкреслив, що кафедру відкрили до Міжнародного дня щастя, що є символічним, і висловив сподівання щодо святкування його на державному рівні: «20-го березня відзначається Міжнародний день щастя. І сьогодні виш відгукнувся на цю серйозну дату, тому що Університет культури – це місце щасливих людей.

Кафедра щастя – це перший в Україні унікальний експеримент, і ми будемо розвиватися, щоб це була не просто кафедра, а Університет щастя, який сьогодні повинен офіційно вийти з пропозиціями і започаткувати через рішення Верховної Ради державне свято в Україні – День щастя!».

Керівниця Соціально-психологічного центру Університету культури, завідувачка кафедри психології, докторка психологічних наук, професорка Людмила Просандєєва звернулася до всіх присутніх: «Щастя в нас самих. Ми самі синтезуємо своє щастя. Цілих 75 років гарвардські вчені досліджували, що ж таке щастя, і коли ми з вами маємо бути взагалі щасливими. І вони прийшли до висновку, що 50% обумовлено генетично, є люди, які дійсно відчувають своє щастя. 40% – залежить від нас самих. Цілих 40% – величезне поле діяльності. Хочеш бути щасливим, будь ним! Отже, бажаю вам усім бути успішними, щасливими і коханими».

Михайло Поплавський, у свою чергу, акцентував: «Хочу сказати простіше. Я сьогодні встав на дві ноги, подивився у вікно, усміхнувся і став відразу щасливим, налаштував свій ритм на позитив і з оптимізмом дивлюся в майбутнє. Тому що сьогодні кожен з нас повинен самостійно налаштовувати себе. Щастя у нас в голові. Так, як ми думаємо, як вирішуємо, ті проєкти, які йдуть від душі і серця.

Можна бути успішним, але не щасливим, можна бути щасливим, але не успішним. В ідеалі людина повинна бути успішна і щаслива. От ми сьогодні влаштували свято, спеціально, щоб ви були щасливі, успішні, популярні, багаті і головне, щоб ви відчували до себе позитивне ставлення, щоб тут була атмосфера добра, любові, віри, надії. Ми будемо прагнути, щоб студенти і викладачі Університету культури були і успішні, і щасливі!».

Декан факультету журналістики і міжнародних відносин, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент Ігор Парфенюк приєднався до привітань: «Хочу зазначити, що перша кафедра піар в Україні була відкрита саме в нашому університеті. І саме на нашому факультеті відкривається перша кафедра щастя. А це свідчить про те, що ми дійсно університет щасливих людей. Ми дійсно ті люди, які приходять і з радістю долучаються до тих проєктів, які є. Я сьогодні щасливий знаходитись і працювати в Університеті культури».

Михайло Поплавський винайшов і запатентував особисту формулу щастя, якою поділився з усіма присутніми: «Ви знаєте, що я запатентував свою формулу щастя «Емоційний інтелект з творчо-прикладним характером починає і виграє»».

Декан факультету івент-менеджменту, фешн і шоу-бізнесу, кандидат культурології, доцент кафедри івент-менеджменту та індустрії дозвілля Людмила Поліщук сказала: «У світі є міністерства щастя, є інститути дослідження щастя, які вивчають його складові, що робить людей щасливими. У нас в Україні нарешті є кафедра щастя, і я хочу нам всім побажати, щоб щастя в Україні починалось з Університету культури. На мою думку, це те, чим можна заражати. Хочу побажати нам всім, щоб ми, незважаючи на маски, заражали один одного щастям».

Режисерка, кліпмейкерка та заступниця декана факультету кіно і телебачення Олена Венгер зауважила: «Кожна людина щаслива по-своєму. І я хочу побажати всім присутнім і всім студентам, які будуть заходити до цієї аудиторії, щоб вони визначили для себе цей шлях щастя, за яким вони будуть слідувати і ставати щасливими людьми. А ми допоможемо їм себе реалізувати в цьому».

До привітань долучились також студенти, викладачі та студдекани Університету культури з найтеплішими і найщирішими словами вдячності. Вони наголосили, що коли є такі відкриті, класні, яскраві аудиторії, сюди хочеться приходити і є бажання вчитися. Щастя – це коли у тебе є гармонія із собою і з навколишнім світом. Щастя в простих речах. Потрібно цінувати все, що ми маємо кожного дня.

На завершення Михайло Поплавський подякував усім присутнім: «Я щасливий, що маю честь сьогодні як людина успішна і щаслива відкрити першу в Україні кафедру щастя.

В майбутньому ми проведемо майстер-клас щастя для всіх студентів першого курсу.

Дякую всім, хто сьогодні прийшов на презентацію. Щастя людини – це життя, це свято, свято душі і тіла. Свято, яке сьогодні відбулось, повинно бути кожен день. Тому що ми маємо заряджатися позитивною енергією. Щастя, коли ви спілкуєтеся і працюєте в проєктах з позитивними людьми, які досягли певних успіхів і передають цей досвід вам. Ви повинні тягнутися до кращих. Зоряний шлях – це щасливе майбутнє кожного із вас і університету в цілому.

Бажаю вам успіху, міцного здоров’я, оптимізму. На оптимістах тримається світ. Песимісти лише глядачі. Будьте оптимістами!».