Відверто про столичне життя

Студентська молодь факультету театру та кіно Університету культури втілює творчі задуми на професійній сцені країни. В рамках проєкту OPEN_MIND_СТУДЕНТ третьокурсники акторської майстерні Стаса Жиркова та Ксенії Ромашенко зіграли у виставі «Жити в Києві», відтворивши столичну буденність.

Актуальна тема згуртувала в театрі «Золоті ворота» майстрів української сцени і численних поціновувачів мистецтва, які змогли належно оцінити талант юних акторів.

Як запевняють постановники, вони прагнули показати місто можливостей та щоденних викликів: «Це відверта правда про життя різних за віком і статусом людей, які мешкають у Києві. Хтось із них народився у столиці, а хтось нещодавно переїхав. У кожного із них власних погляд, сповнений оптимізму та розчарування, надії і розпачу, але всіх їх об’єднує любов до великого міста можливостей».

Студенти-актори на сцені розкрили проблеми, які хвилюють сучасників: дискримінація, булінг, еміграція, любовні переживання, самоідентифікація, взаємини з батьками, відносини у колективі тощо. Герої потрапляють у складні життєві ситуації і намагаються з них виплутатись, що безболісно вдається не всім. Попри це прослідковується оптимістичний меседж театралізації: не варто впадати у відчай, вихід завжди є!

Вистава «Жити в Києві» створена за реальними історіями справжніх людей, зображеними у прозових творах сучасної української авторки Тані Малярчук. Напевно тому дійство на сцені нагадувало окремий вимір, де кожен зміг упізнати себе, зайвий раз поміркувати й переосмислити власні помилки, змінити кут зору на ті чи інші події, і врешті зробити позитивні висновки про столичне життя.