Виклик мовою дизайну

«Пандемія коронавірусу змінила плани багатьох творчих особистостей», – вважає студентка 2-го курсу кафедри графічного дизайну факультету дизайну і реклами Університету культури Валентина Дворнік.

«Дизайнерам-графікам як митцям довелось залишити інші теми і зосередитись на створенні візуальної мотивації протидії Covid’19, проєктів, які допомагають емоційного пом’якшити перебіг хвороби та стримати її наслідки».

Керуючись ідеєю «Мистецтво врятує світ», Валентина долучилась до міжнародного плакатного конкурсу D’source Post-Corona Design Challenge (DPCDC), який зініціювала IDC Школа дизайну Індійського технологічного інституту в Бомбеї.

Конкурс ставив за мету пошук інноваційних і нестандартних творчих рішень для протидії Covid-19 засобами дизайну. Тому свій проєкт студентка-дизайнерка зорієнтувала на підтримку кожного, у будь-якому куточку світу, адже вірус Covid-19 глобально зачепив усіх. «Пандемія продовжується, але вона не назавжди, і відкладені плани колись обов’язково будуть реалізовані», – прокоментувала оптимістично авторка.

Оригінальний плакат, розроблений Валентиною Дворнік, здобув чимало схвальних відгуків фахового журі і подарував їй бажану перемогу у міжнародному конкурсі.

Як розповів Андрій Будник – заслужений художник України, кандидат мистецтвознавства, куратор групи ДХМг-29, в якій навчається студентка, перемога Валентини не є випадковою, а, навпаки, ознакою цілеспрямованого усвідомленого процесу навчання на кафедрі графічного дизайну факультету дизайну і реклами! Оскільки у травні-червні 2020 року Валентина Дворнік уже експонувала власні твори у середмісті Києва, галереї КОНСХУ «Митець», взявши участь у конкурсі «Stop Covid-19», за що отримала диплом від Київської організації Національної спілки художників України та публікацію свого проєкту у газеті «Культура і життя».

Наразі переможниця працює над розробкою нового дизайнерського рішення і обіцяє здивувати творчих наставників цікавим та креативним проєктом.