Володимир Литвин: «У нас немає іншої країни, у нас немає іншого Дніпра»

На Факультеті міжнародних відносин відбулась зустріч студентів із відомим українським політиком, головою Адміністрації президента (1999-2002 рр.), головою Верховної ради (2002-2006 рр., 2008-2012 рр.), доктором історичних наук, професором, дійсним членом Національної академії наук Володимиром Литвином.

На початку зустрічі гість зазначив, що нині настав час молодих, амбітних і цілеспрямованих. «Не кожен із присутніх в залі стане відомим політиком, та потрібно ставити високі цілі і йти до них через постійне самовдосконалення. Намагайтесь дивитися на будь-які події через призму політичних наслідків і значень. Важливо навчитися розуміти та приймати чужі погляди, прислухатися до думки інших, брати найкраще зі світового досвіду», – звернувся до студентів політик.

Також спікер порадив студентам більше читати автобіографічні книги великих людей, мемуари відомих політиків, історичну та наукову літературу, адже «той, хто читає книги, керуватиме тим, хто дивиться телевізор».

Володимир Литвин акцентував, що сам постійно аналізує події, які відбуваються в українському суспільстві, займається дослідженнями документальних матеріалів, а результати своєї роботи відтворює у книгах.

Однією з таких праць нещодавно стала «Президенти. Політичне лідерство: світові реалії, українська практика». Саме про її зміст автор детально розповів студентам під час зустрічі.

Які риси повинна мати людина, щоб повести за собою мільйони? Чи достатньо опинитись у потрібному місці в потрібний час? Відповіді на ці та інші питання спробував дати автор книги – «важковик» із понад 25-річним політичним стажем, що був учасником і свідком найважливіших віх становлення української держави, працював із п’ятьма президентами України й усіх знає особисто.

Володимир Литвин розкрив своє бачення політичної практики в країні, біографій українських президентів, з якими йому довелось працювати, мати службові відносини, спостерігати за ними в різних політичних і життєвих ситуаціях.

Студенти-міжнародники під час зустрічі виявили відверту зацікавленість до почутого і ставили багато різних запитань спікеру, зокрема, щодо перспектив розвитку та політичного майбутнього України.

Володимир Литвин навів приклади успішного розвитку країн світу і на чому базувались їхні стратегії, підкресливши, що шанс в України є, якщо ми не будемо плакатись, а самі почнемо щось робити. «У нас немає іншої країни, у нас немає іншого Дніпра».

«У 2019 році закінчився пострадянський етап розвитку держави. Ви, молоде покоління, маєте взяти міцну основу знань, стати будівничими новітньої України, а я готовий прихилити до вас небо і підставити плече. Приплив підіймає усі човни. Зараз час направити всі зусилля та енергію, щоб створити такий приплив в нашій країні», – підсумував політик.

По завершенні зустрічі Михайло Поплавський висловив вдячність від імені студентів спікеру і зауважив: «Сьогодні завітав до нас знаний науковець. Володимир Литвин – історична постать, автор багатьох книг, що висвітлюють процес державотворення в нашій країні, людина, яка працювала з п’ятьма президентами. Сподіваюсь, ця зустріч стане для вас вагомим поштовхом до саморозвитку та усвідомленням значимості кожного з вас у творенні майбутнього України».

Володимир Литвин побажав молоді наполегливості, терпіння, нових звершень та подарував Науковій бібліотеці Університету культури свою книгу «Президенти. Політичне лідерство: світові реалії, українська практика». Видання прислужиться в навчанні фахівцям, які збираються працювати в політиці та мають такий досвід, майбутнім лідерам і широкому громадському загалу. Це досить вичерпний підручник для тих, хто вивчає новітню історію та політологію.