Художник очима дизайнера

У межах дисципліни «Дизайн друкованих видань» молодь факультету дизайну і реклами взяла участь у проєкті «Художник очима дизайнера» й створила аркушеві друковані плакати із зображенням митців.

Втілити оригінальні ідеї майбутнім дизайнерам запропонував автор концепції проєкту – старший викладач кафедри графічного дизайну, заслужений художник України, голова секції плакату та графічного дизайну Київської організації Національної спілки художників України Андрій Вікторович Будник.

Візуалізували постаті художників через стилізацію їхніх творів, аналіз неповторної індивідуальності, а також відхід від енциклопедичної схеми «портрет+дати». Крім того, розкрити той чи інший багатогранний образ допомогли відповіді на питання:

Який образ у художника?

Які приховані змісти несе його творчість?

Що він хотів повідомити нам крізь століття?

Яка візуальна форма його messenger?

Чому він важливий для нас зараз?

Як показати його стихію, а не фотопортрет для енциклопедії?

Яку емоцію викликають його твори?

Які цікаві факти біографії приховані у його картинах?

Як перетворити застиглий образ із підручника історії мистецтв на атрактивне повідомлення, зрозуміле сучасному поколінню?

Як кореспондується класична історія мистецтв із сучасним віртуальним дігітальним мистецтвом?

На власних плакатах студенти-графіки зобразили таких відомих світові художників, як Микола Пимоненко, Марія Примаченко, Анрі Матісс, Енді Воргол, Олена Кульчицька, Умберто Боччоні, Василь Кандинський, Яйої Кусама, Соня Делоне, Такасі Муракамі, Чак Коулз, Казимир Малевич, Іван Пінзель, відтворивши також через дизайн особливість почерку живописців і стилі, в яких вони працювали.

За підсумками проєкту «Художник очима дизайнера» плакатні твори молоді факультету дизайну і реклами були презентовані на виставці у Центральному будинку художника НСХУ, під час вуличної акції у Гостинному дворі столиці, а також опубліковані в каталозі Національної спілки художників України.