ГоловнаНовини – Документальний відеонарис «Андрій Будник та студенти. Ціна тиші»

Документальний відеонарис «Андрій Будник та студенти. Ціна тиші»

Документальний відеонарис «Андрій Будник та студенти. Ціна тиші»

 

У Музеї історії Києва відбулася надзвичайно зворушлива презентація епізоду із документального серіалу «Митці в країні війни».

 

 

Новий відеонарис – про студентську плакатну групу «Креативний супротив», яку було створено на факультеті дизайну і реклами 3 березня 2022 року для дизайнерського опору російської агресії. Попри загрозу обстрілів і вимикання світла зібралася пристойна кількість публіки, котра щиро аплодувала, почувши від студентів-авторів історії створення їхніх плакатів.

 

 

 

Серіал від DocNoteFilms – це 25 історій митців, які залишилися в Україні і продовжили творити. Презентована серія мала назву «Андрій Будник та студенти. Ціна тиші». Географія всього проєкту охоплює не лише Київ – зйомки проходили в Ужгороді, Чернівцях, Львові, Полтаві та інших містах. Автори серіалу шукають відповіді на питання, чи є місце митцю та мистецтву в країні, що воює, і яке воно?

Герої відео – студентська молодь факультету дизайну і реклами: Валентина Дворнік @oqboodpo, Анастасія Бухарська @beliyshym, Валерія Лазебнюк @zeloveri_official, Микола Микитенко @kolyamyky, Юлія Трохимчук @juliet_kiev – не приховували власних емоцій, відверто розповідаючи про особливі моменти творчості в умовах війни.

 

 

 

Валентина Дворнік (ДХМг-29) розказала про свої враження від воєнного Києва навесні 2022 року, коли нічого не працювало, а студентська виставка була доступна для огляду. Валерія Лазебнюк (МДз-21) вразила присутніх розповіддю про те, як можна створювати плакати проти путіна в окупованому Херсоні, де вона опинилася під час навчального семестру.

 

 

 

Юлія Трохимчук (ДХМг-19) поділилася спогадами, як молодша сестра допомагала їй роботи плакати, які тепер друкуються і виставляються в Європі й Австралії. А Микола Микитенко (ДХМг-19) відповів на запитання із зали, де брати теми плакатів, якщо ти знаходишся у місцині, де немає інтернету.

 

 

 

Наприкінці презентації підсумки події підбив доцент кафедри графічного дизайну, заслужений художник України Андрій Будник, який означив мистецькі і суспільні перспективи розвитку групи патріотичного плаката від креативного студентства університету культури. «Графічні дизайнери мають серйозний практичний доробок у кілька сотень плакатів та ілюстрацій, що потребує певної систематизації й мистецтвознавчого опрацювання. Певний крок у цьому напрямку було зроблено випуском наукового часопису «Деміург», присвяченого дизайнерському супротиву. Наразі вже працює виставка у Чехії. Найближчим часом мають відкритися дві експозиції студентів у Європі – Польщі та Болгарії», – акцентував А. Будник.

 

 

 

Посилання на україномовну версію серії «Андрій Будник та студенти. Ціна тиші» – https://www.youtube.com/watch?v=QOBJG77pTkE&t=187s

Посилання на версію з англійськими субтитрами: https://youtu.be/cDYsCD96fVI

 

Зв'язатись
Заповни форму і наші консультанти швидко та якісно нададуть тобі будь-яку інформацію зручним для тебе способом комунікації.

    Консультація
    Заповни форму і наші консультанти швидко та якісно нададуть тобі будь-яку інформацію зручним для тебе способом комунікації.