ГоловнаНовини – Фінальна підсумкова конференція проєкту «ЄС Еразмус+ dComFra»

Фінальна підсумкова конференція проєкту «ЄС Еразмус+ dComFra»

Фінальна підсумкова конференція проєкту «ЄС Еразмус+ dComFra»

 

25 жовтня представниці Університету культури Олена Чайковська, Марина Толмач та Світлана Хрущ, взяли участь у фінальній підсумковій конференції проєкту dComFra – Digital Competence Framework for Ukrainian teachers and other citizens (Рамкова структура цифрових компетентностей для українських вчителів та інших громадян) міжнародної програми ЄС Еразмус+.

Конференція відбулась на базі Університету Вітовта Великого, м. Каунас (Литва), в гібридному форматі. У конференції взяли участь усі партнери проєкту dComFra, запрошені спікери: представники Міністерства освіти та науки України, Міністерства цифрової трансформації, Національного офісу Еразмус+, міжнародні експерти з ІТ-спільноти Європейського Союзу, українські експерти з цифрових компетентностей і цифрової трансформації, представники громадських організацій та професійних спільнот, більше ніж 100 учасників з України і світу.

 

 

Розпочала конференцію проректор із комунікації Університету Вітовта Великого Вільма Бієйкене зі слів солідарності з Україною щодо підтримки українських студентів і науковців, надаючи можливості для продовження навчання та наукової діяльності.

 

 

Пані Вільма зазначила, що в центрі уваги проєкту dComFra – цифровізація, розвиток цифрових компетентностей, використання потенціалу цифрових інновацій  – все те, що сьогодні відіграє важливу роль у підвищенні якості вищої освіти.

 

 

Клавдія Матера, директорка з розвитку та заступниця генерального директора провідної загальноєвропейської асоціації All Digital, виступила з вітальним словом та розповіла про діяльність асоціації, розташованої в Брюсселі, яка представляє організації-члени країн Європи, котрі працюють із 25 000 центрами цифрових компетентностей. Пані Клавдія зауважила, що асоціація зосереджена на підтримці європейців, у яких недостатній рівень цифрових навичок, адже кожен із них повинен мати змогу використовувати переваги та можливості, створені цифровою трансформацією: «Надзвичайно важливо сьогодні зосередитись на наслідках цифрової трансформації в різних секторах і групах суспільства, її впливі на культуру, інновації та освіту, а також на тому, як цифрові навички можуть допомогти людям з основним акцентом на наступних поколіннях». Також Клавдія Матера висловила думку щодо необхідності подолання гендерного цифрового розриву, адже цифрова революція має бути для всіх і з усіма.

 

 

Одним із головних завдань конференції було представлення результатів проєкту dComFra міжнародній аудиторії, привернення уваги громадськості до цифрової соціальної інтеграції, цифрового розриву та можливостей його подолання. Міжнародний координатор проєкту dComfra Артурас Міскус (Університету Вітовта Великого) та національний координатор Сергій Бронін (Київський національний університет імені Тараса Шевченка) представили всі значущі результати проєкту dComFra. Пан Сергій підкреслив, що крім досягнення всіх запланованих результатів, зокрема, розробки рамки цифрових компетентностей для громадян та освітян України, а також цифрової навчальної платформи, наповненої 22 модулями з розвитку цифрових компетентностей, команда dComFra брала участь у створенні рамки цифрових компетентностей для державних службовців, «Концепції цифрової трансформації освіти і науки», національного тесту на цифрову грамотність – Цифрограм 2.0 для національної платформи «Дія. Цифрова Освіта» та окремої секції «Український цифровий громадянин» для цієї ж платформи. Саме тому, попри формальні ознаки завершення проєкту, консорціум dComFra продовжує подальшу роботи у сфері цифрової трансформації суспільства та освіти.

 

 

Валерія Іонан, заступниця міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції, у своїй доповіді наголосила, що Міністерство цифрової трансформації, яке було створене в 2019 році і є наймолодшим міністерством в українському уряді, має дуже чіткі цілі й бачення, того, як побудувати цифрову державу без корупції та паперової бюрократії. «Ми хочемо змінити життя людей, установ та бізнесу на краще за допомогою цифрових технологій. Міністерство має чотири головні цілі: зробити 100% державних послуг доступними в Інтернеті, забезпечити 95 % транспортної інфраструктури, населених пунктів та їхні соціальні об’єкти доступом до високошвидкісного інтернету; покращити рівень цифрової компетентності громадян та підвищити частку ІТ у ВВП країни до 10 %. Сьогодні розроблено екосистему цифрових проєктів під назвою «Дія6» – це онлайн-сервіс державних послуг, мобільний застосунок з електронними документами, портал з допомоги малому та середньому бізнесу й нарешті національна освітня платформа «Дія. Цифрова освіта» з онлайн-курсами для розвитку цифрової грамотності та національними тестами на цифрову грамотність, які допомагають визначити рівень цифрових навичок і побудувати власну траєкторію професійного зростання».

Пані Валерія заявила, що Міністерство цифрової трансформації України тісно співпрацює з експертами консорціуму dComFra, й подякувала за плідну й результативну роботу.

 

 

Катерина Супрун, в.о керівника експертної групи директорату цифрової трансформації Міністерства освіти й науки України, розповіла про плідну співпрацю в рамках проєкту dComFra та акцентувала на важливих аспектах низки стратегічних документів, що присвячені питанням цифрової трансформації, а саме – Плані відновлення України, який містить окремий розділ щодо повоєнного відновлення сфери освіти й науки та Стратегії цифрової трансформації освіти і науки, розробленої у співпраці з іншими центральними органами виконавчої влади, зокрема, з Міністерством цифрової трансформації України, обласними органами виконавчої влади, експертами з місцевих громад. Пані Катерина розповіла, що Міністерство освіти і науки України системно працює над цифровою трансформацією сфери освіти з метою розвитку цифрових компетентностей, оновлення цифрового освітнього середовища та формування цифрових управлінських технологій в освіті. Крім того, на думку Катерини Супрун, цифрова компетентність є важливою складовою професійного розвитку педагога в сучасній системі освіти, а також всіх учасників освітнього процесу. Пані Супрун підкреслила роль проєкту dComFra в розвитку цифрових компетентностей та формуванні Центрів цифрових компетеностей, проєкт приносить додаткову цінність і змінює систему освіти. Вона подякувала всім партнерам консорціуму за результативність проєкту та висловила надію, що консорціум продовжить роботу над подальшою цифровою трансформацією суспільства.

 

 

Світлана Шитікова, координаторка проєкту Національний Еразмус+ (офіс в Україні), емоційно звернулась до учасників конференції, зазначивши, що надзвичайно рада бачити всіх колег і партнерів проєкту dComFra в ці важкі й трагічні часи для України. Пані Світлана сказала, що ніхто й ніколи не виправдає військової агресії російської федерації проти України, а українці сьогодні платять високу ціну, боронячи власні свободу і цінності, захищаючи всю Європу та весь світ на даний момент. Пані Світлана влучно зауважила, що українці з усією відвагою намагаються перетворити всі виклики на можливості, тому в своїй презентації вона зупинилась на нових можливостях для України в рамках оновленої міжнародної Програми Еразмус+ на 2021-2027 рр. та пріоритетах Програми 2021-2027 рр.: інклюзія та різноманіття, цифрова трансформація, навколишнє середовище і боротьба зі зміною клімату, участь у демократичному житті, спільні цінності та громадянська активність. Пані Світлана подякувала всім за співпрацю та побажала нових міжнародних проєктів.

 

 

Тетяна Нанаєва, експерт з цифрових компетентностей Міністерства цифрової трансформації, координатор експертної мережі eSkills Програми EU4Digital в Україні, голова експертно-консультативного комітету з цифрових технологій в освіті при МОН України, зосередила увагу на ролі громадянського суспільства в цифровій трансформації держави, на необхідності синергії влади, ІТ-бізнесу, освіти, громадських організацій, професійних асоціацій та міжнародних експертів. У 2016 році група експертів розробила проєкт Цифрового порядку денного для України, де вперше було наголошено на необхідності формування нових цифрових компетентностей усіх верств населення. Сьогодні Міністерство цифрової трансформацій у співпраці з робочими групами різних міністерств та відомств, міжнародними консорціумами, серед яких і консорціум міжнародної програми Еразмус+ проєкту dComFra, активно розробляє Рамки цифрових компетентностей для різних груп населення та професійних категорій.

Максим Корявець, керівник Поліського фонду міжнародних і регіональних досліджень, визначив важливість відповідності рівня цифрових навичок і компетентностей потребам українського бізнесу, саме тому набуття цифрових компетентностей для підприємців є необхідною передумовою для ефективного існування в цифровому бізнес-середовищі. А співпраця з консорціумом проєкту dComFra в межах діяльності Української національної цифрової коаліції сприяла втіленню цифрових перетворень і вдосконаленню цифрових навичок на національному та регіональному рівнях.

 

 

Олена Чайковська, керівниця робочої групи проєкту dComFra Університету культури, презентувала етапи створення рамок цифрових компетентностей і поділилась досвідом співпраці з національними та міжнародними експертними групами, іншими консорціумами проєктів програми Еразмус+, що мали дотичні теми й завдання до проєкту dComFra.

 

 

Пані Олена також презентувала під час конференції серію авторських постерів проєкту «На хвилі креативного опору», створені студентами, викладачами та випускниками кафедри графічного дизайну Київського національного університету культури і мистецтв, які з перших днів війни активно працюють на інформаційному фронті. Кожен плакат, образ – це пережитий колапс емоцій і відчуттів. О.Чайковська подякувала всім, хто серцем з Україною, і зазначала, що за роки реалізації проєкту консорціум dComFra став справжньою Еразмусівською родиною.

 

У рамках конференції виступили представники всіх університетів-учасників консорціуму dComFra, які поділились досвідом впровадження результатів проєкту в навчальний процес вишів і впливом на інших зацікавлених стейкхолдерів.

Детальніше про конференцію та запис доповідей за посиланнями:

 

https://www.facebook.com/watch/?v=1275659923224823

 

https://dcomfra.vdu.lt/wp-content/uploads/2022/10/dComFra-final-conference-agenda.pdf

 

Про проєкт:

https://dcomfra.vdu.lt/uk/

Зв'язатись
Заповни форму і наші консультанти швидко та якісно нададуть тобі будь-яку інформацію зручним для тебе способом комунікації.

    Консультація
    Заповни форму і наші консультанти швидко та якісно нададуть тобі будь-яку інформацію зручним для тебе способом комунікації.