ГоловнаНовини – ФКіТБ: Трагічна історія доктора Фауста

ФКіТБ: Трагічна історія доктора Фауста

ФКіТБ: Трагічна історія доктора Фауста

 

Студентська молодь 2-го курсу спеціальності «Акторське мистецтво кіно і телебачення» творчої майстерні Олександра Балабана презентувала виставу «Трагічна історія доктора Фауста».

Інтерпретувавши філософську п’єсу англійського драматурга Крістофера Марлоу, студенти відтворили яскраві містичні образи Фауста (Ренат Бікбулатов), Люцифера (Ілля Буднік), Мефістофеля (Ася Турищева), Вагнера (Артем Хоменко), Корнелія (Микола Караман), Гордості (Ірина Рибчук), Злості (Кароліна Кирильчатенко), Заздрості та Папи Римського (Юлія Гнатенко), Обжерливості (Наталя Крепець), Ліні (Яна Нос), Розпусти та Олени (Яна Пилипенко), Жадібності (Олена Гебескул), Демона Гаргони (Ріанна Баранова), Демона та Герцога (Сергій Пілюгін), Студентів (Анастасія Соломко, Денис Болий).

У центрі вистави, безсумнівно, доктор Фауст, його пошук необмеженого знання й істини, а також боротьба добра і зла, яке набувало різних образних форм, зокрема, й людських пороків.

Квінтесенцією театрального твору була притча про святого, якого ніяк не міг ввести у спокусу антихрист, і лише, з’явившись у подобі прекрасної жінки, досяг неможливого. Тому в оригінальній студентській постановці образ Мефістофеля талановито втілила юна акторка Ася Турищева, підкоривши чуттєвістю та емоційністю.

 

 

Аби показати сутність героїв, котрі постійно опиняються в ситуаціях морального вибору між добром і злом, світлом і темрявою, студенти-актори одягали чорне і cвітле вбрання, але часом межі істини вимальовували протилежне й поставало замасковане зло у білосніжних шатах.

Часовий простір, охоплений у постановці, набув глибокого переосмислення твору і своєрідного контексту трансляції. Таким чином пекло, яке за теологією намагались показати актори, було не десь у далекому підземеллі, а навколо, «від землі до космосу», у душах людей, які опинились на роздоріжжі. Ефекту додало пластичне вирішення вистави, що, ніби хвилями емоцій, переносили глядача від одного епізоду до іншого.

 

 

Цілковиту віддачу студентів і зосередженість під час показу відзначив художній керівник акторського курсу, заслужений артист України Олександр Балабан, який підкреслив, що це нове прочитання філософської драми, а попереду ще чимало спільних творчих проєктів.

У фіналі студентської театралізації доктор Фауст скоряється Мефістофелю. Чи є сенс вважати це відплатою за ілюзію досягнення бажаного у житті головного героя?! Напевно, якщо зважати, що він піддається чарам вродливої жінки. Тож напрошується думка, можливо, це не такий уже й вирок для мандрівного генія, а його упокорення є початком гармонії, де у світобудові поєднались він і вона.

Скільки ще неповторних постановок про історію незрівнянного Фауста створять студенти факультету кіно і телебачення та їхні творчі наставники, можна лише уявити, але є ймовірним, що в майбутньому виставу побачать у столичних театрах країни і навіть закордону.

 

Зв'язатись
Заповни форму і наші консультанти швидко та якісно нададуть тобі будь-яку інформацію зручним для тебе способом комунікації.

    Консультація
    Заповни форму і наші консультанти швидко та якісно нададуть тобі будь-яку інформацію зручним для тебе способом комунікації.