ГоловнаНовини – «Лідерство та міжнародні комунікації» з Андрієм Тараном

«Лідерство та міжнародні комунікації» з Андрієм Тараном

«Лідерство та міжнародні комунікації» з Андрієм Тараном

 

У рамках авторського курсу Інни Костирі «Лідерство та міжнародні комунікації» на кафедрі міжнародних відносин проходять традиційні щотижневі онлайн-зустрічі з відомими дипломатами.

 

 

Цього разу молодь поспілкувалась із Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Словенія Андрієм Тараном. Представила високоповажного гостя завідувачка кафедри міжнародних відносин, докторка політичних наук, професорка Інна Костиря. Модератором заходу була очільниця департаменту міжнародного співробітництва університету культури Оксана Білецька.

 

 

Інна Олександрівна зауважила, що пану послу є чим поділитись зі студентами, адже він має колосальний професійний досвід.

Гість наголосив, що бути дипломатом – це досить кропітка праця. «Ваша робота буде полягати не лише в зустрічах, окрім того, це велика відповідальність за Україну та її національні інтереси».

Варто акцентувати, що кар’єра Андрія Тарана у сфері дипломатії розвивалась паралельно з військовою. Спочатку він проходив службу в центральному апараті Міністерства оборони України, потім у Головному управлінні розвідки Міноборони. Згодом працював на посаді аташе з питань оборони при посольстві України в США. Повернувшись з Америки, обіймав посаду експерта центру стратегічного планування та аналізу в РНБО, наступне призначення отримав знову в Міністерстві оборони на позиції начальника управління, а потому став заступником керівника Головного управління розвідки Міноборони. Також Андрій Васильович працював у підгрупі з питань безпеки в ТКГ (тристороння контактна група) у Мінську, заступником командувача Сухопутних військ Збройних сил України, представником України у Спільному центрі контролю і координації на Донбасі (СЦКК), який був створений для мирного врегулювання воєнного конфлікту за участі делегацій з України та рф. Ще тоді Андрій Таран передбачав повномасштабне вторгнення з боку росії. Власним баченням він поділився з Президентом Зеленським і несподівано для себе в 2020-му був призначений на посаду Міністра оборони України.

 

 

«Ці події змінили мене. Я почав писати статті стосовно того, що потрібно було зробити, аби посилити оборонні позиції України. Тоді, після довгої розмови з Президентом, де я чітко описав потреби й стратегічні цілі, мене й запросили на посаду Міністра оборони.

Посада дійсно дуже важка, це був серйозний виклик для мене. Я розумів, що ми йдемо до війни і треба було підготувати країну», – сказав А. Таран.

Спікер заявив, що перед нами стоять дуже серйозні виклики й важлива дипломатична робота. Йдеться про існування української держави і нації. Відбувається справжній геноцид, намагання знищити нашу державу, мову, культуру.

«Багато від кого з дипломатів я чув «ви дійсно вірите, що можете перемогти?». Я впевнений у цьому! Ми обов’язково переможемо і виженемо ворога з української землі. На нашій стороні правда, моральний дух наших людей. Ми отримуємо колосальну міжнародну підтримку усіх цивілізованих країн», – підкреслив гість.

Стосовно Республіки Словенія амбасадор висловив думку, що вона є дуже цікавою з точки зору свого політичного налаштування. Загалом це проєвропейська країна, і ментально, й історично ми дуже близькі зі Словенією. Це маленька держава з великою душею. До речі, призначений Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Словенія Андрій Таран був 4 травня 2022 року.

У перші тижні війни Словенія була в ТОП 5 країн, які надавали гуманітарну допомогу Україні.

У політичному аспекті зараз тут відбувається цікавий період: навесні пройшли парламентські вибори і до влади прийшли так звані проросійські «ліві структури», соціал-демократи, які не підтримують Україну і заявляють про це публічно. Тож дипломатам доводиться багато працювати і переконувати, що Україна – це жертва агресії, а не причина. Пріоритетними напрямами роботи є продовження військової і гуманітарної допомоги та пошук можливостей для відновлення енергетичної інфраструктури України.

 

 

Студенти-міжнародники поцікавились у Надзвичайного і Повноважного посла, як політичні кола та народ Словенії ставляться до євроатлантичного курсу України. Андрій Васильович відповів, що сумнівів у них щодо членства України в ЄС немає, але коли і яким чином це має відбутись – невідомо. Проте загальна підтримка нашого прагнення до Євросоюзу існує. Хоча, на жаль, великий вплив на Словенію має Угорщина. «Щодо НАТО не все так просто, тому ми працюємо над позицією політичного істеблішменту».

 

 

Досить важливе питання прозвучало від молоді про те, якби в України була ядерна зброя, чи наважився б путін на воєнну агресію.

А. Таран зазначив, що Україна свого часу мала ядерну зброю, але не могла нею управляти. «Ключі» були в москві. У нас розташовувались балістичні ракети, націлені на США. Тому це нам би не дуже допомогло. Але єдине, що ми мали це стратегічні бомбардувальники – носії тактичної ядерної зброї. І навіть, якби вони в нас залишились, це не зупинило б росії, втім, у нас були б більш серйозні важелі для стримування країни-агресора.

Студенти подякували пану послу за продуктивну і цікаву зустріч. У свою чергу, Андрій Таран побажав молоді успіхів у навчанні, подальшому професійному майбутньому і Перемоги всім українцям.

 

Зв'язатись
Заповни форму і наші консультанти швидко та якісно нададуть тобі будь-яку інформацію зручним для тебе способом комунікації.

    Консультація
    Заповни форму і наші консультанти швидко та якісно нададуть тобі будь-яку інформацію зручним для тебе способом комунікації.