ГоловнаНовини – Олена Дацун: «Попри війну потрібно жити, творити і планувати»

Олена Дацун: «Попри війну потрібно жити, творити і планувати»

Олена Дацун: «Попри війну потрібно жити, творити і планувати»

 

Із початку повномасштабного вторгнення психологічне здоров’я українців зазнало негативного впливу. Люди постійно відчувають паніку, страх, тривогу, шок, агресію, смуток, апатію, ейфорію, полегшення, перебуваючи у нестабільному стані емоційного коливання.Аби знизити рівень стресу та опанувати себе, є чимало ефективних методів, зокрема, щоденна фізична активність, відверте спілкування та позитивні емоції.
«Головне, щоб було бажання поліпшити власний психологічний стан», – вважає голова секції системної сімейної психотерапії Київської філії Української спілки психотерапевтів, членкиня Всеукраїнської арттерапевтичної асоціації, сертифікована кризова психологиня Олена Дацун. Цінними знаннями фахівчиня поділилась із творчою молоддю факультету кіно і телебачення під час майстер-класу, що відбувся в рамках навчальної практики.

 

 

Олена Дацун зосередила увагу студентів на психологічних проблемах, які виникли в українців протягом війни, процесах стабілізації їхнього стану, розповіла про самодопомогу, реакцію на стресові ситуації та її стадії (тривоги, резистентність, виснаження).

Вона зауважила, що, намагаючись комусь допомогти, варто розуміти: люди знаходяться в такій же ситуації, як і ми, але індивідуально, можливо, дещо інакше реагують на стресові події.

Упродовж зустрічі Олена також розповіла молоді про стадії тривоги. Проживши 9 місяців у стані війни, людина майже адаптувалася до цих реалій і самостійно себе контролює у складних ситуаціях. Тому кожен має свою стадію чи то тривоги, чи то виснаження. «Будь-яка реакція на ситуацію є нормальною. Аби бути більш спокійним, перш за все, необхідно мати план дій і контроль за власними емоціями», – зазначила психолог.

 

 

 

Ознайомились учасники майстер-класу і з головними правилами самодопомоги від Олени Дацун, які вона розподілила на 4 пункти.

  1. Є люди, до яких можна звернутись.
  2. Я є у себе!
  3. Що я можу зробити для себе.
  4. Те, що я переживаю – переживає ще багато людей.

Крім того, Олена поділилася вправами для самоспокою та відповіла на питання, які хвилюють студентів.

Завершуючи спілкування з молоддю факультету кіно і телебачення, психологиня акцентувала, що не варто перейматися тільки війною – потрібно продовжувати навчатися, працювати, творити, планувати і просто жити.

 

Зв'язатись
Заповни форму і наші консультанти швидко та якісно нададуть тобі будь-яку інформацію зручним для тебе способом комунікації.

    Консультація
    Заповни форму і наші консультанти швидко та якісно нададуть тобі будь-яку інформацію зручним для тебе способом комунікації.