ГоловнаНовини – Онлайн-зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом України в Швейцарії Артемом Рибченком

Онлайн-зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом України в Швейцарії Артемом Рибченком

Онлайн-зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом України в Швейцарії Артемом Рибченком

 

Студенти-міжнародники активно поглиблюють власні знання з основ дипломатії під час відкритих лекцій та фахових зустрічей, які проходять у рамках авторського курсу Інни Костирі «Лідерство та міжнародні комунікації».

 

 

Цього разу впродовж онлайн-зустрічі практичним досвідом дипломатичної діяльності із молоддю поділився Надзвичайний і Повноважний Посол України в Швейцарії Артем Рибченко.

Представила високоповажного гостя завідувачка кафедри міжнародних відносин, докторка політичних наук, професорка Інна Костиря. Модератором заходу була очільниця департаменту міжнародного співробітництва університету культури Оксана Білецька.

 

 

 

Пан посол зауважив, що нещодавно повернувся з України, де відбувся візит Президента Швейцарії Ігнаціо Кассіса: «Це була дуже важлива та непроста щодо організації зустріч для нас. Проте, це також є дуже важливим сигналом для України від наших колег із Швейцарії, що вони з нами. Ми відвідали Київську область та обговорили плани на наступний рік і подальшу співпрацю між нашими країнами».

Артем Рибченко повідав студентам, що специфіка Швейцарії – це кожен рік новий Президент. Країна має 7 міністрів, які по черзі щороку беруть на себе повноваження головного очільника країни, у той же час залишаючись міністрами. Тому Ігнаціо Кассіс наразі є ще й Міністром закордонних справ Швейцарії, будучи Президентом для своєї нації. Це важко збалансувати.

 

 

 

Спікер парламенту також змінюється кожного року. А головним принципом зовнішньої політики Швейцарії є нейтралітет. Тож для дипломатів це певний виклик, і, окрім того, ще й бар’єр для нашої країни у військовій сфері. Однак така політика Швейцарії пов’язана виключно з її законодавством, а не позицією самої держави. І ми зі свого боку поважаємо закони та права кожної країни світу.

Відповідаючи на питання молоді про ставлення швейцарців до українських біженців та України загалом, пан посол зазначив, що усього близько 70000 переселенців перебувають у Швейцарії. За його словами, ця країна прийняла стратегічно важливі для нас кроки. Це пов’язано із санкційними питаннями і статусом біженців. «Багато громадян Швейцарії відкрили свої двері для українців. Мер Берну (столиці Швейцарії), наприклад, розмістив у себе 2-х громадян із Харкова. Політичний рівень – це вже трохи інша історія, але ми продовжуємо рухатись на міжнародних платформах, знаходимо механізми. Не треба забувати, що нині багато фейків та пропаганди, на які не варто реагувати».

 

 

А. Рибченко розповів, що Швейцарська Конфедерація поділяється на 26 кантонів, де кожен із них приймає рішення окремо. Тут існує активна система децентралізації, яка впливає на референдуми, а від рішення громадян Швейцарії безпосередньо залежать дії уряду. Тобто рішення приймаються «знизу вверх», і це є принциповим питанням їхньої політики й демократії.

 

 

Також спікер згадав і цьогорічну конференцію в Лугано, яка стала досить важливою для України. «Ми зафіксували 7 основних напрямків відновлення України. Дипломатичною мовою «звірили годинники» для подальшого спільного руху», – підкреслив Артем Рибченко.

 

 

Наприкінці зустрічі Надзвичайний і Повноважний Посол побажав майбутнім дипломатам бути амбасадорами України у всьому світі: «Сьогодні відбувається історичний процес у ставленні світу до нашої держави. Ми маємо слідувати демократичним світовим цінностям і вибудовувати добрі дипломатичні відносини. Сьогодні народжується нова історія вільної, суверенної, незалежної та демократичної України».

 

 

Зв'язатись
Заповни форму і наші консультанти швидко та якісно нададуть тобі будь-яку інформацію зручним для тебе способом комунікації.

    Консультація
    Заповни форму і наші консультанти швидко та якісно нададуть тобі будь-яку інформацію зручним для тебе способом комунікації.