ГоловнаНовини – Онлайн-зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом України в Японії

Онлайн-зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом України в Японії - Київський Університет Культури

Онлайн-зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом України в Японії

 

У рамках авторського курсу Інни Костирі «Лідерство та міжнародні комунікації» на кафедрі міжнародних відносин відбулась ексклюзивна онлайн-зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом України в Японії, відомим науковцем та заслуженим економістом України Сергієм Корсунським.

Представила високоповажного гостя завідувачка кафедри міжнародних відносин, докторка політичних наук, професорка Інна Костиря, яка відзначила, що пан Посол одна з ключових фігур у становленні дипломатії, адже він був директором Дипломатичної академії імені Геннадія Удовенка при МЗС України, й окрім того, Надзвичайним і Повноважним Послом України в Турецькій Республіці (2008-2016 рр.).

 

 

Сергій Володимирович зазначив, що робота дипломата – це дуже складна праця і високий рівень відповідальності. Це співробітництво з першими особами держави.

«Дипломат, безперечно, повинен отримати базову освіту в університеті. Але цього не досить. Важливі людські якості і інтереси, окрім знань. Кожен дипломат має розумітись на технічних питаннях, культурі країни перебування, традиціях, мистецтві, спорті, менталітеті народу. Ці знання роблять його цікавим.

В Японії дуже високий рівень культури. Японці вважають, що вона є невід’ємною частиною людської натури, яка робить її доскональною.

Завдання дипломата полягає в тому, щоб ваш співрозмовник усміхався і хотів провести з вами час. Аби він розумів, що ви сприймаєте його бачення і можете аргументувати свою позицію. Потрібно вміти пояснити складні речі просто, знаходити компроміс», – наголосив дипломат.

Також Сергій Корсунський зауважив, що росія зосередила значну кількість своїх дипломатів і різних фахівців у всіх країнах світу. Тому нам варто брати якістю. Треба дуже ретельно вивчати країну. В дипломатії не буває дрібниць. Якщо ваш партнер під час розмови відчує, що ви не знаєте культури його країни, ментальності народу, вам буде важко налагодити зв’язок. Те, що буде працювати, наприклад, у Німеччині, не спрацює в Японії. Те, як прийнято діяти в Америці, у Китаї точно не слід робити.

Акцентував пан Посол і на важливості вивчення мов. В ідеалі необхідно досконало володіти мовою країни перебування або хоча б англійською. Втім знанням англійської і французької нікого не здивуєш. Тож потрібно вивчити ще й якусь рідкісну мову: турецьку, китайську, арабську, італійську.

«Я щасливий працювати в дипломатії, – сказав Сергій Володимирович. – Хочу закликати вас йти на дипломатичну службу тільки, якщо у вас самих викликає це задоволення. Ви маєте усвідомлювати, що коли ви живете за кордоном, то розділяєте долю цієї країни. В Ізраїлі це можуть бути нескінченні терористичні акти. Так було, коли я приїхав на службу туди. До США я потрапив після початку розслідування вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, потім почалась війна в Іраку. У нашій країні на той час була ще й Помаранчева Революція. Все це мало прямий вплив на дипломатичну роботу. На момент мого перебування в Туреччині теж була напружена ситуація.

До Японії я приїхав, коли почався ковід. Тут був тотальний карантин. Усі зустрічі скасовувались, діяв жорсткий масковий режим. Японці й досі ходять у масках.

Деякі речі не можна спрогнозувати або передбачити. Вас готує до цього життя, досвід».

 

 

Стосовно допомоги Україні Японією дипломат розповів, що робиться все можливе заради цього. Відбуваються абсолютно безпрецедентні речі. Загальний обсяг допомоги нашій країні вже перевищив 7 мільярдів доларів, і це тільки офіційні дані. Японія з початком війни в Україні зайняла абсолютно проукраїнську позицію. 97% японців не сприймають росію сьогодні і підтримують нас. Ліміт на прийняття біженців в Японії становить 3-5 людей на рік, але країна вже прихистила більше 2000 українців. У них є чітке розуміння, що ми воюємо також і за їхню свободу. Оскільки японці теж мають неоднозначних сусідів: Китай, росію та Північну Корею. Ми приклад для них. Вони захоплюються нашою мужністю і стійкістю.

За своїми ж законами Японія не може постачати зброю іншим країнам, але нам було надано багато необхідних речей. 18 пакетів санкцій введені проти росії. А окремі японські компанії вже долучились до відбудови України.

Розповідаючи про Японію, С. Корсунський підкреслив, що це унікальна країна, інший всесвіт. Це третя економіка світу. Кількість населення в Токіо, столиці Японії, становить майже, як в усій Україні. У цій країні надзвичайно чисте повітря, практично не буває заторів, наявна система швидкісних потягів. Японці найкращі у світі будівники мостів. Також в країні відбуваються потужні землетруси, проте вони навчились зводити будинки так, щоб навіть теоретично не могло щось чи хтось постраждати. Однак в Японії страшенна бюрократія, за словами спікера, все робиться дуже довго. Не можливо просто відкрити рахунок у банку. Вони досі користуються факсами. Японська мова – надзвичайно складана і має аж 2 алфавіти. Окрім того, вони ще й використовують китайські ієрогліфи, які читаються інакше, ніж в Китаї.

«Японці самі все життя вивчають власну мову. Тут дуже важлива ввічливість. Вам ніколи не скажуть «ні», вони будуть говорити «ми подумаємо», що фактично й означатиме те саме «ні». Вони дуже пунктуальні. Хорошим тоном у них вважається прийти раніше на зустріч. Іноземець теж має поводити себе відповідно. Всі зустрічі плануються заздалегідь (навіть за рік чи два).

Для них важлива гармонія і відчуття неконфліктності. Їх основна мета – не створити вам дискомфорт у розмові. Вони не сваряться, не кричать. Постійна атмосфера миру і гармонії, навіть якщо вона штучна.

Японія – країна, яка досягає всього м’якою силою. За кожним її кроком – вивірені міркування».

 

 

Наприкінці зустрічі Інна Костиря подякувала Надзвичайному і Повноважному Послу за цікаву доповідь, цінні знання та виділений час у щільному графіку дипломата.

 

Зв'язатись
Заповни форму і наші консультанти швидко та якісно нададуть тобі будь-яку інформацію зручним для тебе способом комунікації.

    Консультація
    Заповни форму і наші консультанти швидко та якісно нададуть тобі будь-яку інформацію зручним для тебе способом комунікації.