ГоловнаНовини – Онлайн-зустріч із Сергієм Кислицею

Онлайн-зустріч із Сергієм Кислицею

Онлайн-зустріч із Сергієм Кислицею

 

У рамках авторського курсу Інни Костирі «Лідерство та міжнародні комунікації» на кафедрі міжнародних відносин відбулась довгоочікувана для студентської молоді онлайн-зустріч із Сергієм Кислицею.

Сергій Кислиця – постійний представник України при Організації Об’єднаних Націй (ООН), досвідчений український дипломат, який працює у структурі МЗС України з 1992 року. Із 2014 до 2020 рр. — заступник Міністра закордонних справ України.

Представила високоповажного гостя завідувачка кафедри міжнародних відносин, докторка політичних наук, професорка Інна Костиря, яка наголосила, що дуже цікаво й корисно для студентів і професорсько-викладацького складу поспілкуватись із кар’єрним дипломатом, колосальний досвід якого вражає, почути його точку зору про дипломатичні інсайди та анонси важливих рішень, які наближають Україну до перемоги у війні.

 

 

Сергій Олегович зазначив, що в українській дипломатії він уже 30 років. І пройшов досить цікавий і складний шлях. «Це непроста робота. Якщо хтось із вас захоче працювати в українській дипломатії, ви маєте бути готовими, що це можливо на все життя. Необхідні дуже глибокі знання і 15-20 років дипломатичного досвіду, аби стати висококваліфікованим дипломатом.

Без знання того, що відбувалось у становленні та історії Організації Об’єднаних Націй, ви не зможете бути ефективним представником України в ООН. Інституційна пам’ять дуже важлива.

Володіння іноземними мовами вже не є чимось незвичайним. Окрім цього, потрібно мати на додаток якийсь профільний напрямок, а також знати рідкісні мови: арабську, мови африканських народів.

До складу ООН входить 193 країни і вам варто знати їхню культуру й мову, аби відкрити шлях до їхніх сердець, налагодити добрі відносини».

Надзвичайний і Повноважний посол розповів молоді про історію створення Організації Об’єднаних Націй та унікальну роль нашої держави в міжнародній інституції. Він наголосив, що Україна є однією з країн-засновниць ООН. Із 1945 по 1991 роки вона брала участь в роботі ООН як УРСР, а з моменту проголошення незалежності — як самостійна держава Україна. Саме українська делегація взяла активну участь у конференції в Сан-Франциско, зробивши вагомий внесок у розробку Статуту ООН, де були закладені основні принципи та цілі організації.

У 1991 році ж російська федерація в незаконний спосіб захопила місце радянського союзу в ООН. Нині є абсолютно очевидним, що дії рф не відповідають критеріям членства організації.

 

 

Сергій Олегович торкнувся й теми експорту/імпорту продовольства і добрив, акцентувавши, що ця тема є досить злободенною. Бо саме через рф виникла ця проблема. «Ми намагаємось відновити експорт продовольства з України. Проте росія всіляко шантажує світ.

Сьогодні налічується більше 380 мільйонів людей у світі, які хронічно голодують. У них немає ніякої їжі. І коли почалась повномасштабна агресія й були закриті порти, тільки тоді деякі африканські країни зрозуміли, що вони на 50-70% залежать від українського продовольства.

Однак ми не можемо не постачати зернові, навіть тим країнам, які нас не підтримують в ООН. Адже, окрім загальногуманітарної місії, є українська економіка й наші контрактні зобов’язання. І якщо б ми не вивезли зерно, то фермерам банально не було б куди складати наступний врожай».

Користуючись нагодою, молодь кафедри міжнародних відносин вирішила довідатись у пана Сергія чи планують все ж позбавити російську федерацію статусу постійного представника в ООН.

 

 

Дипломат зауважив, що позиція України як держави, її уряду та МЗС полягає в тому, що росія незаконно зайняла це місце у 1991 році, коли зник радянський союз: «Втім будьмо чесними, тодішнє керівництво України не заперечувало, щоб рф успадкувала місце радянського союзу в Раді Безпеки ООН. Та й ніхто серед країн-членів проти цього не протестував. Однак ми розуміємо, що рішення декількох керівників колишніх радянських республік не є підставою для перебування росії в ООН.

Дії російської федерації роблять просто несумісним її перебування у складі організації. Але, на жаль, на сьогоднішній день немає широкої підтримки в питанні про вигнання країни-агресора з Ради Безпеки. До того ж, рф дозволяють використовувати право вето, що унеможливлює накладання на неї будь-яких санкцій.

Але, у міру того, як росія буде наближатись до військової поразки, це питання набуде більшої значущості. Ми постійно працюємо над цим».

До онлайн-конференції долучився Михайло Поплавський. Він подякував Сергію Кислиці за змістовну зустріч та його жорстку проукраїнську позицію, зауваживши, що коли таких патріотів, як Сергій Олегович буде більше, тоді наша держава буде незалежною, сильною і процвітаючою.

У свою чергу С. Кислиця відзначив працю М. Поплавського на освітньому фронті та забезпеченні студентської молоді якісною освітою, що є важливим фактором у формуванні ерудованої нації та дипломатичної еліти в майбутньому.

 

 

Наприкінці онлайн-заходу студенти-міжнародники поцікавились, де постпред черпає натхнення, щоб кожен день відстоювати право на незалежність України і представляти її на міжнародній арені. Адже весь світ бачить роботу нашого представника та стоячи аплодує його сильним і відвертим промовам в Радбезі, коли навіть представник рф в. небензя мусить виходити із зали засідань від сорому.

«Я бачу, як українці захищають нашу державу, бачу щоденну неймовірну підтримку партнерів. Відчувається наскільки Україна сьогодні є моральним лідером у світі.

Небензя – нікчемний дипломат. Він є лише рупором московського керівництва і подекуди несе відверту маячню. Проте, як би ми не ставились до них, маємо визнати, що російські дипломати на сьогодні залишаються дуже чисельним освіченим ворогом. Вони в своїй більшості мають якісну академічну освіту, знають міжнародне право і вміють перекручувати його на свій лад. В одному Нью-Йорку лише 72 дипломати рф, а ще стільки ж орієнтовно адміністративного штабу.

Тож маємо бути озброєні дуже глибокими і ґрунтовними знаннями, мати якісну освіту.

Потрібно працювати 24/7, щоб протистояти всім викликам, гідно представляти Україну у світі та боротись з російською пропагандою», – підкреслив Сергій Кислиця.

 

 

Варто сказати, що до спілкування з постійним представником України при ООН приєднались не лише майбутні дипломати, але й молодь з інших факультетів університету культури, адже майстер-клас від дипломата такого рівня неможливо було пропустити. Тож від імені студентів вишу Інна Олександрівна подякувала шановному гостю за інформативну й цікаву зустріч.

 

Зв'язатись
Заповни форму і наші консультанти швидко та якісно нададуть тобі будь-яку інформацію зручним для тебе способом комунікації.

    Консультація
    Заповни форму і наші консультанти швидко та якісно нададуть тобі будь-яку інформацію зручним для тебе способом комунікації.