ГоловнаНовини – Петро Мага: «Слово ПЕРЕМОГТИ для нас означає — ЖИТИ!»

Петро Мага: «Слово ПЕРЕМОГТИ для нас означає — ЖИТИ!»

Петро Мага: «Слово ПЕРЕМОГТИ для нас означає — ЖИТИ!»

 

«Жодні ракети не зламають українців!» – переконаний Петро Мага – відомий український телеведучий, поет-пісняр, режисер, сценарист, актор, народний артист України і нині командир взводу Збройних Сил України.

Петро Петрович воює у складі ЗСУ з початку російського вторгнення, бо захищати рідну землю для нього є священним обов’язком, а не героїзмом. Протягом 9-ти місяців війни йому довелось пережити чимало страшних подій, побачити, як страждають і гинуть люди, про що він емоційно розповідає у своїх віршах. Петро Мага зізнається, усі вони народжуються від шоку.

Воєнною поезію Петро Петрович поділився зі студентами факультету кіно і телебачення Київського університету культури, презентувавши власну збірку «Вірші з окопу».

 

 

Спілкування з молоддю було емоційним і відвертим, сповненим болючих життєвих історій, розпачу й водночас надії, правди, яку неможливо перекреслить, бо вона продовжує жити і хвилювати нині кожного.

Один із віршів Петра Маги – про Бучу і всі ті звірства та вбивства, які скоїли росіяни. Є поезія про Маріуполь, Краматорськ й інші численні нескорені міста і містечка-герої та їхніх мешканців, які вистояли під нищівною ворожою навалою.

Як пояснити вам,

Що у нас — різні батько і мати,

Як довести рабам,

Що нас не потрібно звільняти!!!

Кара не обмине,

Ні душу вашу, ні тіло,

Все огидне й страшне,

Ви вже, на жаль, зробили…

Вже не врятує час,

Те, що не можна зшити,

Знайте, ненавидять вас,

навіть маленькі діти!

Їх побажання в дім,

досі приносять феї,

А ви поясніть своїм,

звідки у вас «трофеї»!

Дайте їм ніби любов,

ніби батьківські цілунки,

Тільки змивайте кров,

з крадених подарунків!

Вчіть вклонятись царькам,

з люльки і до могили,

Бридко вогким слимакам,

навіть бачити крила!

Там, де ви звикли повзти,

Ми важко вчились летіти,

А слово ПЕРЕМОГТИ,

для нас означає — ЖИТИ!

 

А нещодавно світ побачив вірш «Янголя», присвячений новонародженому хлопчику в Запоріжжі, якого вбили росіяни ракетами на другий день його життя. Слухаючи проникливу поезію, молодь не змогла стримати сліз.

 

 

Утім, за словами Петра Маги, жодні негаразди не можуть позбавити українців почуття гумору. У будь-якій стресовій ситуації вони, мало не у першу чергу, створюють «меми» і підіймають бойовий дух. Тому під час зустрічі не обійшлося без цього: студенти подивилися кумедні відео з участю «орків» та трішки поліпшили один одному настрій. А потім послухали вірш Петра Петровича «Єнот», написаний у стилі казки.

Фінальний вірш «Сіяти треба» показав всю силу та незламність українського народу, який попри обстріли продовжує відбудовувати свою країну, працювати та жити. «Я шокований нашим народом, як він вміє приводити в порядок свою країну власними зусиллями, не прохаючи жодних коштів від влади», – заявив Петро Мага.

Наприкінці зустрічі студентська молодь подякувала педагогові і захиснику за атмосферну презентацію збірки «Вірші з окопу», його неймовірну поезію про стійкість українців у боротьбі за волю, їхню любов до життя і прагнення справедливості, та найголовніше – віру в перемогу.

 

Зв'язатись
Заповни форму і наші консультанти швидко та якісно нададуть тобі будь-яку інформацію зручним для тебе способом комунікації.

    Консультація
    Заповни форму і наші консультанти швидко та якісно нададуть тобі будь-яку інформацію зручним для тебе способом комунікації.