ГоловнаНовини – Про власний бренд одягу від засновниці One by One

Про власний бренд одягу від засновниці One by One

Про власний бренд одягу від засновниці One by One

 

На факультеті індустрії моди і фешн-бізнесу Київського університету культури в онлайн-форматі відбувся майстер-клас засновниці українського бренду одягу One by One Лідії Сметани. Мова йшла про створення власного бренду, його концепцію, команду однодумців, а також бізнес під час війни. Ну і звичайно фахівчиня надала відповіді на численні запитання молоді.

Лідія розповіла, що відносно молодому бренду одягу One by One вже 7 років. Вони разом з чоловіком є засновниками. За цей час створено 9 магазинів у різних містах України, проте мережа онлайн також добре розвинена. Команда такого великого бренду налічує близько 170 фахівців. Магазин має повний цикл власного виробництва, а тканини закуповують в Україні, Туреччині, Китаї та Італії.

«Почалося все з того, що 7 років тому у мене виникли запити, які я не могла задовольнити на тогочасному ринку одягу мені захотілось купити сукню, котру я так ніде і не знайшла, тому довелось пошити її власноруч. Багатьом сподобалось моє вбрання. Згодом з’явились перші замовлення. Поступово інтерес до моїх суконь зростав. Спочатку все з чоловіком ми робили самі. Коли попит почав перевищувати пропозицію, набрали штат. Відбулось масштабування бренду. Так з однієї швачки ми виросли у ціле виробництво. Усе, що заробляли, реінвестували у свій бренд».

 

 

Студенти поцікавились, як власниця One by One ставиться до копіювання певних моделей одягу її бренду. «Звичайно, ми можемо обговорити це в команді, але не виносячи на публіку. Хейту з нашої сторони ви не побачите. Адже мода циклічна. Все вже давно було придумано, ми тільки адаптуємо ідеї під себе, на новий лад. Це не ІТ-стартапи, де ти можеш вигадати щось нове. Неможливо оформити патент на якусь сукню, можна лише на візерунки, які розробляють художники на тканині».

Також молоді було цікаво, яке резюме є ідеальним для бізнесвумен. Спікерка акцентувала, що, перш за все, потрібен аргументований супровідний текст. Можна не мати досвіду в даній сфері, однак класно описати, чому ти більше ніж інші заслуговуєш на посаду і мають обрати саме тебе. Безсумнівно, необхідно знати про досвід роботи людини, освіту, але супровідний лист є не менш важливим. «Основні вагомі якості співробітників One by One – це швидкість, залученість і щирість. Професіоналізму та досвіду завжди можна набратись, а от ці якості уже мають бути в кандидата. Хоча у кожному відділі – свої параметри відбору персоналу».

Щодо затребуваності модного продукту під час війни фахівчиня зауважила: «Потрібно жити тут і зараз, а покупка тієї ж сукні може принести задоволення, поліпшити настрій, що дуже важливо в такий нелегкий час».

На запитання про різницю між українським та європейським ринками одягу спікера висловила думку, що існує різниця менталітетів. Наприклад, нам, українкам, важливо мати стильний і неповторний вигляд. Європейський ринок здебільшого зосереджений на практичності і функціональності речей. Ми ж любимо, аби на нас звертали увагу. Але в кожній країні все по-різному, тому важко визначити для всіх одну конкретну відмінність. Окрім того, Л. Сметана сказала, що наразі вона з командою ґрунтовно вивчає європейський ринок, аби в подальшому працювати з франшизами.

 

 

Також молодь факультету індустрії моди і фешн-бізнесу дізналась, що загалом розвиток бренду та креатив це частина роботи Лідії, а усі технічні аспекти – професійна відповідальність її чоловіка. У кожному відділі є своя людина, що веде за собою команду. А головне у створенні мас-маркет бренду – часте оновлення асортименту. Загалом One by One має в своєму арсеналі такі відділи: розробки (штатний дизайнер розробляє всі колекції); виробництва; відділ логістики; бухгалтерії; продажів; смм-маркетинговий (працює з конентом, створює активності, вітрини в магазинах), піар-відділ (займається рекламою) та відділ HR (здійснює набір персоналу). 90% зйомок для бренду вони роблять своєю командою, а 10%, коли потрібно розміститись у медіа, запрошують топових фотографів.

На питання чи з’являлись за час існування бренду зневіра, страх, відсутність бажання рухатись далі, Лідія відповіла: «З тими технічними стресовими ситуаціями, які зараз є, звичайно, буває непросто. Але потрібно брати себе в руки. У мене є відповідальність перед великою командою. Тому глобально якоїсь зневіри не було й немає. Наші клієнти дають триматись на плаву навіть у найскладніші моменти. Зараз не час нити, я мобілізую внутрішні ресурси і працюю. Пониємо після війни».

Наприкінці онлайн-зустрічі молодь поставила запитання, яке цікавило її найбільше: як розвиватись молодим брендам. Лідія Сметана наголосила, що перед тим, як щось починати, потрібно розписати стратегію, чіткий бізнес-план. За її словами, в команду необхідно брати справжніх професіоналів. «Ці люди мають допомагати вам. Адже одних ваших знань може бути недостатньо. Команда – це основа всього.

 

 

Немає єдиної таблетки, яка б допомогла стати успішним. Це залежить від багатьох факторів. Основні з них – це детальне вивчення вашого продукту і пошук «родзинки», чим саме ви будете відрізнятись від інших. Чому ваш бренд класний і його продукт мають купувати. І головне ніколи не заходьте в нішу, якщо ви не «палаєте» цим».

Зв'язатись
Заповни форму і наші консультанти швидко та якісно нададуть тобі будь-яку інформацію зручним для тебе способом комунікації.

    Консультація
    Заповни форму і наші консультанти швидко та якісно нададуть тобі будь-яку інформацію зручним для тебе способом комунікації.