
Студенти-піарники та журналісти взяли участь у майстер-класі від project manager PR-редакції «kirilllenka», менеджерки з комунікацій та event manager Тетяни Голубкової.
Тетяна має цікавий досвід на таких посадах: помічниця народного депутата України, event manager «Магія Ранку», помічниця керівника у консалтинговому агентстві «Karyzhsky Communications», голова медіадепартаменту ГО «Шоста Влада», а також у минулому особистий асистент блогерів з 50К+ підписників.

Розпочала спікерка з того, що разом зі студентами дала визначення хто такі піарники і журналісти. Ці професії включають в себе безліч інших, а саме: комунікатор, письменник, продюсер, координатор, HR, івент-менеджер, блогер, сценарист, асистент, креативник, актор, медійник, редактор.
«Комунікація може підняти вас до небес, і так само опустити вас на дно. Потрібно аналізувати все, що ви говорите і доносите», – зазначила Тетяна.
Як приклад, вона навела помилки комунікації в бізнесі за допомогою демонстрації на скрінах переписки-спілкування інстаграм-магазину з клієнтами. У висновку менеджерка з комунікацій зауважила, що бізнесам варто одразу чітко писати прайс, інформацію про бренд, продукт і додаткові деталі.
«Багато людей у наш час не розуміють цінностей і можливостей комунікації.
Потрібно правильно та чітко формулювати свою пропозицію. Пишіть структуровано й зрозуміло.
Слухайте, що вам говорять, вчіться мислити і адаптуватись.
Нові зв’язки можна знаходити будь-де. Заходи, івенти, навчання, ініціативи, прояв себе в студентських заходах – це все досвід», – каже Т. Голубкова.
Для молоді менеджерка провела тренінг, на якому треба було презентувати себе та розповісти про свою діяльність: хто я, чим займаюсь, чим можу бути корисною/им, навіщо я вам зараз це розповідаю. «Ви ніколи далеко не зайдете без уміння класно презентувати себе та розповідати про свою діяльність. Говоріть про себе. Навчіться робити це у 2-3 реченнях, і в них «продати» себе, пояснити свій меседж. Переходьте одразу до мети».
Тетяна порадила навчитися знаходити точки дотику з людьми. Для цього вона надала чітку схему дій.
Також фахівчиня порекомендувала кожному слідкувати за своїми соцмережами і тим, що транслюєте: «Люди все запам’ятовують і відстежують. Згенеруйте класну ідею, яка об’єднає навколо вас людей для якоїсь мети».

Завершуючи спілкування з молоддю, Тетяна Голубкова акцентувала: «Ніколи не працюйте безкоштовно. Тільки якщо це благодійний фонд чи благодійна організація. Починайте реалізовувати себе як спеціаліст уже зараз. Набирайтесь досвіду та підвищуйте власну професійну цінність».