25 квітня в КУК відбулася масштабна подія для абітурієнтів, у межах якої пройшли творчі прослуховування, зустрічі з майстрами курсів і знайомство з атмосферою студентського життя.

Під час фестивалю учасники відвідали майстер-класи, творчі зустрічі, практичні заняття, презентації освітніх програм, пройшли попереднє зарахування та отримали фахові поради від майстрів курсів і практиків індустрій.

На кафедрі PR та журналістики програма поєднала неформальне знайомство, спілкування з абітурієнтами та актуальну розмову про роботу в digital-сфері.
Випускниця та викладачка Університету культури, SMM-менеджерка однієї з провідних SMM-агенцій України «Sasquatch Digital», UGC-кріейторка Аліна Бучма провела майстер-клас. Учасники обговорили, як молодим фахівцям адаптуватися до швидкого темпу digital-індустрії, зберігати ресурс і розвивати креативність у професії.
Майстер авторського курсу «Акули PR-2026», топменеджер, професор, засновник першої в Україні кафедри PR (1996 рік) Михайло Поплавський презентував унікальні підходи до підготовки фахівців екстракласу в медіаіндустрії, рекламі та PR. Його виступ став потужним джерелом натхнення, мотивуючи молодь упевнено рухатися до професійних вершин і досягати успіху в сучасному динамічному медіабізнесі.

Кафедра готельно-ресторанного і туристичного бізнесу провела подію, присвячену сучасним бізнес-спеціальностям, ресторанній справі, туризму та професійному розвитку.
Спеціальним гостем став Тарас Калабура – шеф-кухар ресторану «Київська Реберня», який поділився власною історією успіху, професійним досвідом у ресторанній сфері, реальними кейсами з індустрії та порадами для майбутніх фахівців. Також у межах програми відбувся майстер-клас із приготування та дегустації закусок «Форшмак на рисовій чипсі», «Завиванці з баклажанів із горіховою пастою» та десерту «Фондан».

На кафедрі хореографічного мистецтва зустріч поєднала творчі активності, танцювальну практику, імпровізацію та живе спілкування.
Майбутні вступники з різних куточків України долучилися до майстер-класів, творчих активностей і попереднього зарахування. Особливою подією стала зустріч із відомим українським хореографом, випускником і викладачем Університету культури Євгеном Котом, який поділився досвідом і дав професійні поради. Також майстер-клас провів заслужений артист України, доктор філософії, викладач Дмитро Кондратюк. Окремим приємним моментом програми став розіграш призів для танцівників.

Кафедра кіно і телебачення організувала для абітурієнтів занурення у світ кіно, телебачення, акторської майстерності, звукорежисури та фотомистецтва.
Учасники працювали на реальному кіномайданчику, відтворювали сцени з фільмів і серіалів під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Юрія Короля та викладача кафедри Антона Ющенка.

Також абітурієнти долучилися до майстер-класу зі сценічного мовлення від викладача, актора Дмитра Олійника; записували відеовізитівки з відомим українським актором кіно та телебачення, викладачем кафедри Владиславом Никитюком; працювали в телевізійній студії під керівництвом викладача, радіоведучого, журналіста, редактора, члена Національної спілки журналістів України Олексія Красненка.
У межах програми створювали саундтрек разом із саундексперткою, сертифікованою медіатренеркою, членкинею Спілки звукорежисерів України Надією Бондарець та опановували основи професійного світла, композиції й обробки кадру з викладачем кафедри операторської майстерності та фотомистецтва, магістром з аудіовізуального мистецтва та виробництва, фотохудожником, членом Національної спілки фотохудожників України Олександром Лінкевичем.

Окремою подією стала зустріч з актором театру і кіно Андрієм Ісаєнком, який став майстром авторського курсу акторів кіно і телебачення 2026 року.
Кафедра івент-менеджменту, фешн і шоу-бізнесу провела програму для тих, хто прагне реалізувати себе в індустрії подій, розваг і шоу-бізнесу.
У межах фестивалю відбувся майстер-клас від акторки театру та кіно Олександри Рудніцької. Абітурієнти дізналися більше про акторську майстерність, сценічну подачу, харизму та професійне самовираження, а також відчули атмосферу творчого закулісся.

Програму доповнив практичний майстер-клас зі стилізації сорочок, до якого долучилися студенти та абітурієнти. Також у межах фестивалю відбувся розіграш подарунків серед учасників.
Кафедра дизайну, реклами та ІТ провела день творчості, практики, нових знайомств і натхнення.
Учасники проявили себе у творчому конкурсі на найкреативніший рисунок, відвідали майстер-клас із графічного дизайну від майстра курсу 2026 року Павла Салиги – топвикладача в ІТ-сфері, професора, UX/UI-дизайнера-практика, а також майстер-клас із дизайну середовища від майстра курсу 2026 року Андрія Конончука – провідного дизайнера інтер’єру, засновника студії дизайну та архітектури «AQULLA ARCHITECTURE».

Також абітурієнти познайомилися з освітніми програмами кафедри, напрямами графічного дизайну, дизайну середовища, реклами та digital. Фіналом події стало нагородження переможців і розіграш подарунків.
Насичений творчий день для майбутніх акторів і режисерів організувала кафедра режисури та акторської майстерності.
Абітурієнти взяли участь у практичних майстер-класах із фехтування та сценічного мовлення, побачили показ студентів майстерні Анатолія Позняка, поспілкувалися з викладачами та поставили запитання щодо вступу.
У межах фестивалю також відбулося попереднє зарахування з майстром курсу В’ячеславом Довженком – провідним українським актором театру і кіно, заслуженим артистом України, лауреатом премій «Золота дзиґа» та «Кіноколо».

На кафедрі режисури естради і шоу майбутні вступники познайомилися зі специфікою професії режисера шоу через практику, живе спілкування та творче середовище.
Вони долучилися до тренінгів із режисури та імпровізації, творчих зустрічей із практиками індустрії шоу, дізналися про безкоштовні підготовчі курси до вступу, а також мали змогу пройти творчі прослуховування та попереднє зарахування з майстринею курсу 2026 року, заслуженою діячкою мистецтв України, професоркою Світланою Деркач.

Кафедра естрадного співу провела день у форматі творчої зустрічі, вокального прослуховування та живого спілкування.
Абітурієнти відвідали майстер-клас народного артиста України, професора Павла Зіброва, пройшли творче прослуховування та взяли участь у конкурсі «Посміхнися, доле».

Також майбутні вступники отримали можливість попереднього зарахування. Завершилася подія неформальним спілкуванням, подарунками та теплою атмосферою.

ABITFEST у Київському університеті культури став для абітурієнтів не лише знайомством зі спеціальностями, а й можливістю відчути атмосферу майбутнього студентського життя, поспілкуватися з майстрами курсів, спробувати себе у професії та зробити перший крок до вступу.