ГоловнаНовини – VI «Модель ООН»

VI «Модель ООН»

VI «Модель ООН»

 

На кафедрі міжнародних відносин відбулась оновлена дипломатична гра «Модель ООН».

«Модель Організації Об’єднаних Націй» – це освітня рольова гра, в ході якої імітується засідання різних органів системи ООН. ЇЇ учасники виступають в ролі дипломатів, відтворюючи роботу Організації з дотриманням реальних правил процедури.

Під час відкриття засідання з вітальним словом до присутніх звернулась онлайн завідувачка кафедри міжнародних відносин, докторка політичних наук, професорка Інна Костиря: «Рада вітати всіх присутніх на VI «Моделі ООН» в університеті культури. Уже традиційно кожного року студенти передають естафету та вивчають, як працює ця організація. Молодь формує, перш за все, свої ораторські здібності, виступає з доповідями та навчається дипломатично дискутувати і шукати компроміси у вирішенні складних питань. Це хороша нагода використати свої знання на практиці».

Цьогоріч головна тема VI «Моделі ООН» – «Новий світовий порядок. Місія ООН» – згуртувала цілеспрямовану й небайдужу молодь довкола питань глобальної світової безпеки, російсько-української війни та необхідності реформування Радбезу ООН. Студенти-міжнародники у ролі представників провідних країн світу презентували доповіді, сформулювавши позиції своїх держав відповідно до зазначеної теми заходу.

 

 

 

 

«Делегати» Ізраїлю, Франції, Канади, Сербії, Австрії, Японії, Індії, Туреччини, Ірландії, Болгарії, Німеччини, України, Португалії, Грузії висловили позиції своїх країн щодо ролі в досягненні миру та безпеки у світі, допомоги Україні в загарбницькій російській війні і запропонували власні шляхи вирішення конфліктів. Між деякими країнами точилися дискусії стосовно того чи іншого питання, зокрема, російської агресії в Україні та притягнення всіх винних росіян до відповідальності.

 

 

Також головуючий на Генеральній Асамблеї ООН, студент-міжнародник Давид Гогія, зробив коротку доповідь про історію створення та основні правила Організації Об’єднаних Націй. За його словами, ООН була створена як міжнародний майданчик для дипломатів, урядів світової спільноти, щоб висловлювати думки, обговорювати проблеми, шукати спільні способи їх подолання. Принципи, що тоді закладались в організації: повага до міжнародного права, прав людини, аксіома про те, що людське життя – це найвища цінність і ніхто не має права свідомо чи несвідомо порушувати ці норми й правила. ООН завжди виступала як основний посередник у врегулюванні широкого кола питань. На плечах ООН лежить величезна відповідальність перед усім світом як найбільш впливової організації. «Сьогодні світ стикається з величезною кількістю викликів, які не так легко вирішити. Бідність, голод, глобальні епідемії, обмежений доступ до освіти, дефіцит питної води, гендерна нерівність, використання викопного палива, економічна нерівність, зміна клімату, порушення екосистем, недотримання сталого миру та світового порядку. І тільки ми можемо втілити цей план в життя, бо багато що залежить від кожного з нас. Ми є свідками будівництва нового світового порядку».

 

 

 

 

 

 

Варто зазначити, що до VI «Моделі ООН» в університеті культури, за дорученням постійного представника України в ООН Сергія Кислиці, долучилась онлайн, аби заслухати доповіді майбутніх дипломатів, – Наталія Мудренко, радниця Постійного представництва України в ООН.

 

 

 

«Модель ООН» – це унікальна можливість для студентів кафедри міжнародних відносин відчути себе частиною світової організації та усвідомити важливість власної діяльності для людства. Цей захід для учасників також став чудовою мовною практикою: офіційними робочими мовами «Моделі ООН» були українська та англійська. Студенти відточили та удосконалили власні навички, які здобувають під час навчання в університеті культури.

 

 

 

 

 

 

 

Зв'язатись
Заповни форму і наші консультанти швидко та якісно нададуть тобі будь-яку інформацію зручним для тебе способом комунікації.

    Консультація
    Заповни форму і наші консультанти швидко та якісно нададуть тобі будь-яку інформацію зручним для тебе способом комунікації.