ГоловнаНовини – «ВипускникChecк» із Дарією Суковою

«ВипускникChecк» із Дарією Суковою

«ВипускникChecк» із Дарією Суковою

 

Щотижнева рубрика факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу «ВипускникChecк» з успішними випускниками продовжується!

Друга зустріч відбулась із випускницею факультету, бортпровідницею компанії «SkyUp» Дарією Суковою. Поспілкувалась із гостею незмінна ведуча рубрики Ксенія Приходько, заступниця декана ФГРіТБ.

Дарія розповіла, що ще під час навчання за спеціальністю «Міжнародний туризм» зацікавилася професією бортпровідниці, але почала працювати та удосконалювати свої навички з обраної позиції після здобуття вищої освіти. Вона впевнено стверджувала, що дуже рада мати диплом факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу й навіть зараз продовжує навчання в університеті культури, але вже за іншим фахом.

«Диплом нині є дуже важливим. Це квиток у життя та знання, які ви можете підтвердити. І, до того ж, документ про освіту високо цінується в країнах Європи».

Щодо роботи бортпровідниці та про шлях у професію Дарія зазначила, що, зазвичай, відбір проходить на конкурсній основі, а вимоги однакові у всіх компаніях навіть Європи.

«Освіта повинна бути мінімум бакалавра. Для європейців наявність освіти демонструє рівень освіченості та сформований світогляд. Зріст для дівчат бажано від 165 сантиметрів. Обов’язкове вміння плавати, оскільки буде відпрацювання аварійних процедур, де його перевірятимуть. Зовнішність – без татуювань на відкритих частинах тіла і без шрамів чи пірсингу. Охайний, доглянутий вигляд та чисте обличчя.

Дуже важливими є софтскіли – ваші комунікативні навички. Кожен рік ви підтверджуєте свою профпридатність, складаєте тест.

Рівень англійської – базовий, вміння вільно спілкуватися. Адже багато іноземців прилітає до України, вони ставлять безліч запитань, звертаються з різними проханнями, роблять численні замовлення. Також команди аварійної евакуації необхідно проголошувати мовою експлуатанта та англійською. Окрім того, є багато надписів і правил саме англійською. Тому українська та англійська – must have. Чим вище рівень іноземних мов, тим краще», – акцентувала випускниця.

Особливу увагу фахівчиня звернула на комунікативні складові в роботі стюардеси: командну співпрацю; вміння вчасно і правильно доносити інформацію, не заплутувати колег; не залишатись байдужим, проявляти доброзичливість, допомагати; приймати рішення та бути відповідальним за них.

 

 

Студенти цікавились у запрошеної гості, як відбувається підготовка нового працівника до вильоту. Дарія розповіла, що спочатку треба пройти співбесіду та медогляд, під час якого визначається не лише стан здоров’я, але й фізична готовність. Потім потрібно відлітати з інструктором 30 годин, після чого він дає посвідчення та письмовий дозвіл виходити вже у самостійний рейс.

Бортпровідниця зауважила, що це досить важка фізично і морально праця, до якої потрібно бути готовим і ставитись відповідально. Це не суцільні подорожі та розваги. «Авіакомпанія платить за повітряний простір, який, до речі, дуже тісний. Чим менше ми стоїмо в транзиті, тим дешевше це і вигідніше авіакомпанії. Адже кожен простій позначається на квитках пасажирів. За все потрібно платити: супровід, техогляд, заправку. Тому наше перебування в інших країнах досить не тривале.

До того ж, чим далі ви летите, тим більше потрібно буде відпочивати. Зміна часових поясів дається взнаки», – поділилась Дарія.

Ну, і звичайно ж, яка робота буває без курйозних ситуацій. За словами стюардеси, кожен рейс непередбачуваний. Пасажири можуть відкривати аварійний вихід, бо їм спекотно, сідати в аварійний ряд і не виконувати правил при польоті та вказівок бортпровідника, тому інколи доводиться викликати поліцію. А дехто навіть додумується користуватись айкосом.

Завершуючи ефір, Дарія Сукова порадила студентській молоді та абітурієнтам не відкладати життя на потім, відвідувати курси, постійно навчатись новому, готувати себе до будь-яких ситуацій, змін, бо життя непередбачуване, мати бекграунд.

«Не потрібно знецінювати своїх здібностей. Якщо дійсно щось подобається – займайтесь цим! Не треба керуватись стереотипами, зважати на думки інших. Не заганяйте себе в шаблони. Майте свою чітку позицію.

Цікавтесь життям, цінуйте його, розширюйте світогляд, самовдосконалюйтесь і вірте в себе. Трансформуйте все в досвід», – сказала випускниця ФГРіТБ.

Зв'язатись
Заповни форму і наші консультанти швидко та якісно нададуть тобі будь-яку інформацію зручним для тебе способом комунікації.

    Консультація
    Заповни форму і наші консультанти швидко та якісно нададуть тобі будь-яку інформацію зручним для тебе способом комунікації.