ГоловнаНовини – Виставковий проєкт «Спільне сонце»

Виставковий проєкт «Спільне сонце»

Виставковий проєкт «Спільне сонце»

 

Нещодавно в художній галереї «Митець» КОНСХУ відбулась презентація виставкового проєкту студентів і викладачів кафедри графічного дизайну «Спільне сонце», присвяченого 30-річчю встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною.

Варто акцентувати, що мистецька подія мала статус офіційного заходу, який був наданий Посольством Японії в Україні.

Мета виставки – представити проєкти візуальних комунікацій, які відображають відкритість українських графічних дизайнерів ХХІ ст. до феномену японської культури, і показати оригінальність її прочитання та інтерпретацій талановитими авторами.

 

 

Експозиція «Спільне сонце» містить близько 70 творів сучасного мистецтва і дизайну. Їхні автори представили у власних проєктах адаптацію візуальної культури Японії. Серед викладачів взяли участь Наталя Удріс-Бородавко, завідувачка кафедри, кандидат соціологічних наук, доцент; Наталія Лопухова, заслужений художник України; Андрій Будник, кандидат мистецтвознавства, заслужений художник України; В’ячеслав Снісаренко, заслужений художник України; Оксана Чуєва, кандидат мистецтвознавства; Віктор Ареф’єв, асистент кафедри, аспірант; Катерина Корчагіна, асистентка кафедри, спеціалістка з каліграфії. Також свої проєкти представили 52 студенти всіх курсів навчання. Особливий творчий та організаційний внесок зробила студентка 3-го курсу, староста групи Дана Орро. Загалом виставка складається з живописних і графічних творів, виконаних у традиційних техніках, а також із різних видів розробок графічного дизайну – плакатів, упаковок, настільних ігор та ілюстрацій.

 

 

Презентація проходила у творчій атмосфері спілкування між дизайнерами-початківцями та досвідченими професіоналами, викладачами кафедри графічного дизайну, мистецтвознавцями, заслуженими та народними художниками України, учасниками і лауреатами багатьох міжнародних виставок.

 

 

Ідейною натхненницею виставки та організаторкою виступила завідувачка кафедри графічного дизайну Наталя Сергіївна Удріс-Бородавко.

 

 

Пані Наталя, відкриваючи виставку, подякувала декану факультету дизайну і реклами Ігорю Бондарю за допомогу та підтримку в реалізації ідеї, партнерам (Україно-Японському центру та галереї КОНСХУ), а також усім студентам і викладачам кафедри за їхню активну участь та чудові оригінальні роботи.

 

 

Програма відкриття виставки була насичена. Змістовні розповіді про представлені роботи від авторів, короткі екскурси в історію формування і розвитку україно-японських культурно-мистецьких міждержавних взаємин від викладачів. Презентація твору діджитал-арт Віктора Ареф’єва з елементами доповненої реальності за допомогою спеціального обладнання. Спільна робота Наталі Удріс та Катерини Корчагіної супроводжувалась відеозаписом процесу створення триптиху шляхом творчого експромту.

 

 

Родзинкою події став захоплюючий майстер-клас з каліграфії від японського майстра Українсько-Японського центру КПІ ім. Ігоря Сікорського Хітоші Накамури, який, окрім іншого, ієрогліфами написав надважливе слово сьогодення для кожного українця – «ПЕРЕМОГА».

 

 

Відкриття транслювалося в онлайн-конференції Zoom, і всі студенти могли відчути атмосферу заходу.

 

 

Ознайомитись із тематичною оригінальною графікою студентів і викладачів кафедри графічного дизайну можуть всі охочі, адже виставка триватиме до 17 грудня 2022 року за адресою: художня галерея «Митець» КОНСХУ, вул. Велика Васильківська, 12.

 

 

 

 

 

 

 

 

Зв'язатись
Заповни форму і наші консультанти швидко та якісно нададуть тобі будь-яку інформацію зручним для тебе способом комунікації.

    Консультація
    Заповни форму і наші консультанти швидко та якісно нададуть тобі будь-яку інформацію зручним для тебе способом комунікації.