ГоловнаНовини – Зірковий майстер клас від Анатолія Анатоліча

Зірковий майстер клас від Анатолія Анатоліча

Зірковий майстер клас від Анатолія Анатоліча

 

На факультеті PR, журналістики і кібербезпеки відбувся майстер-клас відомого шоумена, ведучого, журналіста, автора YouTube-програми «Зе інтерв’юер» Анатолія Анатоліча.

 

 

Під час зустрічі медійник максимально відверто поспілкувався із молоддю, розповів студентам та абітурієнтам факультету про власне професійне становлення, творчі проєкти, специфіку роботи і перспективи розвитку YouТube-платформи та інших медіа.

 

 

«Я із Кривого Рогу. У 2006 році переїхав до Києва, де і розпочалась моя кар’єра. 6 років я вів ранкове шоу «Хеппі ранок» на найпопулярнішій радіостанції України «Хіт FM». Після чого потрапив у проєкт «Голос країни», де 5 сезонів поспіль був ведучим red room, і вже згодом працював 4 роки на ранковому шоу «Сніданок з 1+1». Після такого телевізійного досвіду у мене виникло бажання реалізувати авторський проєкт, тобто створити щось своє і з нуля. Так і з’явився «Зе інтерв’юер».

Також я працював ведучим кількох програм на телеканалі «Прямий», який запускав, будучи співпродюсером, потому ведучим програми «Ранок з Україною» на телеканалі «Україна». На ТРК «Україна» була дуже класна команда, та з відомих причин він припинив своє існування, ми ще спільно працювали над проєктом «Всюди люди» і виходили онлайн на YouTube, де показували справжніх людей без стереотипів із Бразилії, Мексики, Панами, Домінікани та інших країн світу», – сказав Анатолій Анатоліч.

 

 

«Youtube – це унікальна незалежна, демократична платформа. Розвиваючись у Ютубі, ви зможете стати самостійними, унікальними авторами, режисерами, ведучими та продюсерами. За своїм баченням створювати власний продукт і робити його популярним.

Для того, щоб створити класний канал в Youtube потрібно пробувати, шукати щось, що буде працювати. Не буває такого, щоб раз, і воно стріляє. Якщо тебе бісить, як хтось робить, зроби краще. Щось заперечуєш – пропонуй!

Раніше, щоб стати зіркою, потрібно було починати з телеведучого, зараз все інакше. Якщо ти зробиш щось цікаве в Ютубі чи в інших соціальних мережах, за мить можеш стати відомим і заробити. Якщо канал популярний, то це десь від 10 до 30 тисяч доларів у місяць можна мати, а фінансові можливості розвязують руки для творчості. Зрозуміло, що рекламодавці зараз не такі активні, та закінчиться війна, ми переможемо, і відбудеться такий сплеск, буде попит на український продукт. Український ютуб, український ТікТок, українське телебачення – все відновиться і буде працювати, але для цього потрібно прийти в медіа підготовленим, тому треба вкладати в свою освіту, у саморозвиток, щоб бути кращим серед кращих, коли відбудеться цей ренесанс», – зазначив шоумен.

Анатолій Анатоліч розповів, що нині тримає оборону на інформаційному фронті: «Зараз весь шоу-бізнес об’єднаний для спільної перемоги. І це не геройство, а єдиний спосіб нам усім вижити. Перемогти. Програш у цій війні означатиме зникнення нашої країни, яку ми любимо, в якій працюємо і мріємо жити». Робота над патріотичними, суспільно значущими проєктами, за словами гостя, розпочалася зі зйомок відео «Україна єдина» в 2013 році. «Цей проєкт, що вийшов 8 років тому, був створений, аби показати країні і всьому світу, що ми всі різні, з різних регіонів країни, говоримо різними мовами, та ми єдині в любові до України, і непотрібно нас роз’єднувати та розкачувати країну. Ми разом із друзями, відомими артистами, ведучими вийшли на міст, щоб висловити свою позицію та закликати українців до єднання. Потому вже на всіх каналах з’явилася плашка «Україна єдина». Я був активним учасником подій на майдані під час «Революції гідності» і до цих пір жодна людина з цього ролику не розчарувала мене», – відзначив А. Анатоліч.

 

 

Спікер зауважив, що для сучасної журналістики важливо швидко реагувати на події та навів приклад однохвилинного ролику-пародії, який опублікував на своєму каналі в YouTube на наступний день після виходу майже тригодинного інтерв’ю Кучери Дудю, представивши його скорочену версію і всю абсурдність та непослідовність висловлювань Кучери та подібних йому жертв російської пропаганди. «Мені було важливо показати суспільству, що робиться в головах тих людей. Юрій Великий десь через тиждень теж зробив пародію на це інтерв’ю, але більш якісну. Та я розумів, що реагувати потрібно терміново, так і зробив».

Ще одним із прикладів негайного реагування на події Анатолій Анатоліч назвав пост, що розмістив на своїх сторінках в Інстаграм і ТікТок українською та англійською мовами, де назвав справжнім цинізмом виступ росіянки Анни Ліннікової в червоно-кривавій сукні у фіналі конкурсу «Міс Всесвіт-2022», в новому Орлеані (США), коли в цей самий час росія влучила в житловий будинок Дніпра і загинули люди. Шоумен показав відео того самого виходу, до якого додав болючі кадри з наслідками атаки рф по багатоповерхівці. «У презентації цієї дівчини дикторка каже, що вона волонтерить у притулку для тварин. Цей цинізм неможливо перевершити. Скільки крові українців пролито росіянами на цю сукню. Що ви знаєте про конкурси краси? Певно, що завжди у своїх промовах учасниці говорять про мир у всьому світі. А що казала вона на сцені? Думаєте, вона заявила свою антивоєнну позицію? Звичайно, ні! Ганебно і низько! Але ми витримаємо! Тримайтеся, рідні!» – написав Анатоліч.

Це відео спрацювало проти російської агресії і мало десятки тисяч переглядів за кордоном.

«Ці приклади я наводжу для того, щоб ви зрозуміли, що в журналістиці оперативність реагування на подію, швидкість, з якою ви можете донести інформацію, важливіше за якість. Можна зняти відео на телефон і змонтувати його на тому ж телефоні, і воно краще зайде, ніж зйомки на професійну камеру. Крім того, професійний монтаж, озвучка, світлокорекція, дизайн – на це все потрібно більше часу, а чим більше часу йде на процес, тим швидше подія втрачає актуальність», – зазначив спікер.

 

 

Ментор акцентував, що, окрім професійних вмінь, обов’язковим є знання англійської мови: «Це можливість міжнародного співробітництва, працювати за кордоном, робити аналітику закордонних ЗМІ, як джерела інформації та пошуку нових ідей. Для прикладу назву вашу випускницю Соню Шуляхівську, котра працювала в найвідомішій піар-агенції України «YULA», засновницею і керівником якої є моя дружина. Соня знає англійську мову, має професійну освіту, досвід роботи в піар-агенції, а нині як тимчасова біженка живе в Лондоні і працює в міжнародній піар-агенції з брендом Frolov. І їм потрібен був не просто фахівець з досвідом, а який ще вільно володіє англійською мовою, щоб вона могла вести перемовини з командою, наприклад, Сема Сміта. В піарі, медіа, менеджменті без знання англійської мови – ти ніхто. Також ви маєте досконало володіти українською мовою. В російської мови – немає майбутнього. Я почав вивчати українську мову в 24 роки, моїм репетитором був Олександр Авраменко, за що я йому дуже вдячний».

Приємною несподіванкою для студентів стало запрошення від Анатолія Анатоліча долучатися до його майбутнього проєкту, генерувати ідеї цікавого контенту, адже в найближчих планах у нього переформатувати «Зе інтерв’юер» – створити нову редакцію і виходити з короткими відео п’ять разів на тиждень. «Є новина й одразу робимо інтерв’ю з людьми, що вони думають про цю подію. Відразу з’являється на паблік, а для цього треба швидкість, відповідно потрібні 7-10 людей, які будуть інтегрувати контент. Можемо експериментувати з різними форматами, я в цьому плані відкритий до будь-яких ідей», – наголосив ютубер.

 

 

Молодь подякувала Анатолію Анатолічу за атмосферну зустріч, цінні поради, настанови і можливість творчої співпраці. Спікер побажав студентам успіхів у навчанні, підсумувавши: «Кожен із вас має дуже великий шанс стати крутим, і ви не повинні втратити його. Схема проста – ти береш і робиш! Як вивчити англійську – береш і вчиш! Як створити Ютуб-канал – відповідь аналогічна, береш і робиш! І не забувайте, що ви крутіші за будь-кого, хто старший за вас, але досвід переймайте та робіть те, що хочете саме ви, довіряйте собі!».

Зв'язатись
Заповни форму і наші консультанти швидко та якісно нададуть тобі будь-яку інформацію зручним для тебе способом комунікації.

    Консультація
    Заповни форму і наші консультанти швидко та якісно нададуть тобі будь-яку інформацію зручним для тебе способом комунікації.